Hakkımızda

Koray Kimya

Kimyanın modern endüstrinin kalbi olarak görüldüğü günümüzde, kimyevi maddelerin
kaliteli, hızlı ve kesintisiz tedariki endüstriyel üretim için hayati önem taşımaktadır. Bu
ihtiyaca cevap vermek üzere 1992 yılında İstanbul’da kurulan firmamız, yetişmiş işgücü
ve ileri teknolojiden yararlanan ‘kalite’ odaklı çalışma sistemiyle 25 yılda sektörün lider
markalarından biri haline gelmiştir.
 
Lojistik ve gümrükleme avantajları nedeniyle 1999 yılında Lüleburgaz deposunu faaliyete geçiren firmamız, 2007 yılında merkezini İstanbul’dan Lüleburgaz’a taşımıştır. Takip eden günlerde organik ve inorganik tarım kimyasalları, gübreler, tekstil yardımcıları ile temizlik malzemeleri imalatına ve tedarikine başlayan Koray Kimya, “birebir analiz uygunluğunu” gözeten etik ticaret anlayışıyla kısa sürede sektörün en güvenilen firmalarından biri olmuştur. 2200’ün üzerinde kurumsal müşteri portföyü ve 120 kişilik uzman kadrosuyla sektör ortalamasının üstünde bir hızla büyüyen Koray Kimya, kısa sürede Türkiye’nin en büyük hidrojen peroksit satıcısı olma başarısını göstermiş ve bu başarısını bugüne dek devam ettirmiştir.  

Lüleburgaz’daki ana merkezini İstanbul, Kocaeli İzmir, Antalya, Bursa, Malatya ve Mersin’deki bölgesel ofisleriyle destekleyen firmamız, 40’dan fazla aracı ve Türkiye’nin 7 ayrı bölgesinde> konuşlanan toplamda 25.000 ton kapasiteli depolarıyla sektörün lider firmalardan biri durumundadır. İnsan ve çevre sağlığını birincil önceliği olarak konumlandıran Koray Kimya, ileri teknolojiye sahip laboratuvarlarında Türkiye’nin en yüksek standartlara sahip kalite kontrol testlerini uygularken, değişen ihtiyaçlara yönelik yeni ve etkili ürünler geliştirmeyi de sürdürmektedir.

Firmamız, başarılarla dolu geçmişi ve her zaman daha yükseğe taşıdığı hedefleriyle sektörde 25. yılını doldurmanın haklı gururunu yaşamaktadır. 25 yıl boyunca çözümleriyle hayatı zenginleştirmek ve kolaylaştırmak için çalışan firmamız, tekstilden ilaç ve gıdaya, temizlikten tarım ve hayvancılığa dek binlerce branş ve sektöre hizmet vermenin heyecanını duymaktadır. Hayatın her alanına dokunmanın verdiği tarifsiz mutluluk, bugün olduğu gibi yarın da Koray Kimya kalitesinin garantisi olacaktır.

Misyonumuz

Sektör ortalamasının çok üstündeki çalışma azmi ve vizyonuyla fiyat ve kalitede öncü müşteri memnuniyetinde lider olma başarısını göstererek, kimya sektöründe en çok bilinen ve tercih edilen marka olmak.  

Vizyonumuz

Kimya endüstrisindeki hızlı gelişmeleri global ölçekte takip edebilen, ileri teknoloji ve uzman işgücünü rakipleri karşısında avantaja çevirmeyi başarmış, insana ve çevreye duyduğu saygıyı üretim ve satış süreçlerinin tamamına yansıtabilen, yüksek kaliteli ürünleri doğru fiyata sunabilme becerisine sahip, sektörün en ileri hedeflerine ve en güçlü vizyonuna sahip firması olmak.

Faaliyet Alanlarımız

• Kimyasal ürünlerin ithalatı ve satışı.
• Tekstil Kimyasalları
• Gıda Kimyasalları
• Deterjan Kimyasalları
• Tarım Kimyasalları
• Endüstriyel Kimyasallar
• Gübre Üretimi ve Satışı

team-notinclude

Misyonumuz

Yapı Taşları

Yılında M.Haluk Uras tarafından İstanbul'da kuruldu

1992

 Lüleburgaz'da bulunan ana depomuzun inşaatı tamamlandı.

2000

Gübre üretimimiz başladı

2000

Temizlik ürünleri üretimimiz başladı

2003

 Izmir şubemiz ve depomuz hizmete girdi

2003

Istanbul da bulunan merkezimiz, Lüleburgaz’a taşındı

2007

Antalya subemiz ve depomuz hizmete girdi

2007

Bursa şubemiz ve depomuz hizmete girdi

2009

İzmir Depomuzun inşaatına başlandı

2012

Üretilen gübrelerin testi amaçlı, 20 hektardan fazla tarımsal alan alındı.

2013

Mersin şubemiz ve depomuz hizmete girdi. 

2013

2012 Yılında İnşaatına başlanan İzmir Depomuz , tamamlanarak işletmeye alındı

2014

İstanbul , Ataşehir'de bulunan şubemiz hizmete girdi 

2016
despoinaTimeline